מילה של נאור 
פוסט השבוע: הסיפור האמיתי על הג'ונאם והספה 

פוסט השבוע: הסיפור האמיתי על הג'ונאם והספה

 
מילה של נאור |
 

לפעמים המציאות עולה על כל דימיון, והמקרה האמיתי של ריפוד הספה בדרום תל-אביב הוא אחד הדברים הכי מוזרים שקרו לי בחיים. והנה הסיפור המלא שלא הופיע בפרק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרפד הכי לא מוכשר בארץ
 הרפד הכי לא מוכשר בארץ 
 צילום: מתוך התוכנית 
 

 

אהבה בדרום ת"א היה הפרק האחרון שכתבתי מכל 18 הפרקים של העונה, ואני מדבר על ממש לפני הצילומים. הטריגר לכתיבת הפרק היה ביקור של אורחים חשובים מאוד מארה"ב שהגיעו להיפגש איתי ועם הסוכן שלי. אם הם לא היו מגיעים, ספק אם הפרק היה נכתב.

 

לפני משהו כמו 12 שנה קניתי ספה אצל מעצב בשם יפרח בן צבי. הספה קצת ביזארית אבל מיוחדת ויפה, והיתה תקופה של כמעט שנה שהיה בה חלק קרוע שקצת הוריד מהשיק שלה, ולא מעט חברים ומשפחה שביקרו אותי אמרו לי כל הזמן "יאללה תחליף אותה או לפחות תרפד היא כבר מתחילה להיראות זוועה". אני דחיתי ודחיתי עד הביקור של אותם אורחים מארה"ב שגילו עניין גדול ברכישת זכויות הסדרה.

 

החלטתי שבנוסף לפגישות שננהל אזמין אותם לארוחת ערב מושקעת אצלי והרמתי טלפון לאחותי, שיש לה חברה קרובה שמכירה לא מעט רפדים טובים מדרום ת"א. קבעתי עם רפד בשם ששון ברחוב הרצל, צילמתי לו תמונה של הספה ופגשתי אותו באחת מחנויות הבדים שם. ההגעה לרחוב הרצל אחרי שנים שלא הייתי שם הפתיעה אותי מאוד לטובה. קודם כל באמת כל מוכרי החנויות עמדו בפתח החנות וכל פעם שעברתי קראו לעברי "מה קורה ג'ונאם?" (בפרסית הפירוש הוא "נשמה", כמו שראיתם בפרק). החמימות של האיזור פשוט קנתה אותי, כשבמקביל כל בעל עסק שיש לו חנות למיצים טבעיים או סחלב מזמין אותי לכוס עם חיבוק חם. ההסתובבות בחנויות הרהיטים והבדים וריחות התבלינים שעלו מרחוב לוינסקי השאירו חותם והתחלתי להבין שאני חייב להוסיף עוד פרק לעונה הבאה, שהיתה ארוכה גם ככה ועמדה ממש לפני תחילת הצילומים. התכנון היה להפוך את דרום ת"א לעיירת פועלים אירית קסומה.

 

המציאות של סיפור ריפוד הספה עלתה על כל דימיון והסיפור האמיתי אפילו מצחיק יותר ממה שקרה בפרק, אך לא היה מקום להכניס סיפור זה לפרק שקיבל יותר נפח של סיפורי אהבה. זה המקום לספר לכם את אחד הסיפורים הכי המוזרים שקרו לי בחיים.

 
אנשים חמים בדרום ת"א
 אנשים חמים בדרום ת"א 
 צילום: מתוך החברים של נאור 
 

אותו רפד מדרום ת"א הגיע אליי אחרי יומיים, והאמת שהוא עשה רושם של איש אמין מאוד וגם מקצוען. הוא הביט על הספה במבט מוזר כשהוא נכנס לבית, אך עדיין היה נראה מאוד נחוש ובטוח שהוא יכול לרפד אותה. הוא ביקש ממני לעזור לו להפוך אותה והחל מיד במלאכה. הכנתי לו כוס קפה ויצאתי לסידורים ופגישות כשאני מבקש ממנו שידבר איתי איזה שעה לפני שהוא מסיים כדי שאבוא לשחררו ולשלם לו את מה שמגיע לו. אחרי 5 שעות קיבלתי טלפון בקול שהיה נשמע מצוקתי קצת. ששון בישר לי שהעבודה על הספה קצת יותר מורכבת ממה שהוא חשב והוא קורא לעוד חבר רפד שלו כדי שיבוא לעזור לו. "מה זאת אומרת עוד חבר? מה כזה קשה בלרפד אותה?" שאלתי. "היא יותר מורכבת ממה שחשבתי אני צריך עזרה". "כמה יותר מורכבת?" לא ויתרתי, "אתה הולך לסיים את זה היום נכון?", "בטח-בטח" ענה הרפד בקול מרוסק ואני הבנתי שנגמרו הסידורים ואני עף הביתה.

 

הגעתי לביתי וקלטתי את ששון עם עוד רפד גבוה מאוד אבל בלי טיפת כריזמה מסתבכים עם הספה כשלשניהם הבעה של "מיסטר בין" על הפנים. "אתם בסדר?" שאלתי אותם כשהם מהנהנים לחיוב עם עיניים שלא מאמינות בתשובה של עצמם. עד 12 בלילה עבדו צמד הרפדים איי וקיו על הספה  אבל בסוף סיימו, ניקו ופינו ת'בית.

 

הסתכלתי על הספה מותש אבל מרוצה והלכתי לישון. בבוקר קמתי לסיור המקרר הקבוע של שבע בבוקר כשאני שומע צילצול של פלאפון מאזור הסלון. זה היה צלצול שונה מהצלצול של הפלאפון שלי, ואני קלטתי שיש מצב שהרפד שכח את הפלאפון שלו. התקרבתי לכיוון הספה והסתכלתי מתחתיה כי היה נדמה לי שהצילצול בא מהרצפה. מבט מהיר על הרצפה עליה עומדת הספה הבהיר לי מהר מאוד שיש מצב שהרפד שלי שכח את הפלאפון שלו בתוך הספה. התקשרתי אליו מיד אבל מהר מאוד קלטתי שהפלאפון שלו שוב מצלצל מתוך הספה, כשלפתע בטיימינג מדהים נשמע צלצול בדלת.

 
אלטע זאכן אלטע זאכן
 אלטע זאכן אלטע זאכן 
 צילום: מתוך החברים של נאור 
 

 

ניגשתי לדלת הסתכלתי בעינית וראיתי את הרפד ב"לוק" עוד יותר חסר אונים ממה שהוא היה אתמול, פתחתי לו את הדלת והוא אמר במבוהלות "אני מצטער אבל נראה לי ששכחתי את הפלאפון שלי אתמול אצלך". "אני יודע" אמרתי לו "ולא תאמין איפה. שכחת אותו בתוך הספה". "אני לא מאמין לך", אמר לי הרפד הכי לא מוכשר בארץ ואני אמרתי לו בייאוש "אז קבל ת'אמונה". אמרתי ולחצתי על ה-send וחייגתי שוב לפלאפון שנשכח בתוך הספה. הרפד התקרב אל הספה, הקשיב במבט של מיסטר בין, חשב ואמר "אני אלך להביא את הכלים מלמטה". עצרתי אותו ושאלתי כמה זמן זה ייקח. "תיק תק" הוא ענה. "פותח סוגר זה לא ייקח הרבה זמן".

 

באמת בתוך שעה הוא השלים את המלאכה והלך לו. תוך רבע שעה הכנתי לעצמי כוס קפה שלישי, ישבתי בכורסא שליד הספה והתחלתי לדמיין איפה אני קונה את כל המצרכים לאירוח של הלילה. פתאום אני מקבל טלפון מחבר קרוב  שלא ראיתי הרבה זמן והוא בישר לי שהוא ממש מתחת לבית שלי. אמרתי לו שזה טיימינג מעולה והוא עלה ונכנס לדירה. החלפנו קצת חוויות ותוך כמה שניות הוא קלט שהספה המוזנחת עברה ניתוח פלסטי מוצלח. "בואנננה נאוור מברוווקק סוף כל סוף ריפדת ת'ספה". "יפה, נכון?" שאלתי בהתלהבות. "לגמרי" ענה החבר שהתיישב עליה והחל למשש את הבד החדש שעטף אותה". הצעתי לו קפה שחור והלכתי למטבח כשבזווית העין אני קולט אותו יורד מהכפכפים ונשכב על הספה כשהוא נמתח אחורה, וכשניגשתי לגז פתאום שמעתי "טראחחח" הסתובבתי וראיתי שחלקה האחורי של הספה קרס על הרצפה כשהחבר נזרק על הרצפה "וווואאאאיייייי וווואאאיייי" אמר החבר, "מה עשיתי?" לא היה לי מושג, אבל הבנתי שאני הולך להתקשר שוב למיסטר בין הרפד.

 

חייגתי אליו ומרוסק ביטחון שוב מצא את עצמו בביתי מנסה להבין מה קרה. הוא סרק את הספה ואמר ב"דיאגנוזה" של מנתח באיכלוב "חסרה רגל אחת של הספה. איפה הרגל השלישית של הספה?" "אתה שואל אותי???" הייתי בהלם. הוא הביט עליי עם מצח מפוצץ בקמטי חשיבה ואמר "לא ראית פה רגל מסתובבת?". לא עניתי. "נראה לי שכחתי אותה בתוך הספה". אני והחבר הבטנו אחד על השני המומים, ומיסטר בין מרחוב הרצל פתח שוב את הספה ומצא שם את האבידה. הפעם הוא טען שאת הרגל הוא יצטרך להדביק עם חומר מיוחד שכרגע חסר לו והוא יצטרך שוב לנסוע לדרום העיר ולהביא אותו. אמרתי לו שאין מצב כי אני מארח אנשים בערב ויש לי ועוד הכנות, הוא הביט עליי מיואש ואני שיחררתי ואמרתי לו שיבוא מחר. למזלי היו לי שני ספרים עבים מאוד על תולדות הקולנוע ב-100 השנים האחרונות, והם אלה שהחזיקו באותו אירוח לילי את החלק האחורי של הספה. ברור שהיה לי סיפור מצחיק לספר לאורחים שלי באותו הערב.

 

מקווה שנהניתם מהפרק  ולאלה ששאלו על המוסיקה האירית אז יש שני "טרקים" מרכזיים בפרק. השיר המרכזי שמלווה את הפרק לקוח מתוך פס הקול של הסרט "שתולים" והמוסיקה שדפי מגיעה עם האלטע זאכן לסטודיו שלו לקוחה מתוך אוסף משולש אירי "Cry of the celts"

 

נשיקות והרבה אהבה,

נאור

 
 
 

הפרק המלא של אהבה בדרום תל אביב»

 

הפספוסים של הפרק»

 

כל הפרקים המלאים של החברים של נאור לצפייה ישירה בנענע10 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by