מילה של נאור 
פוסט השבוע: מאחורי להתאגרף עם פפראצי 

פוסט השבוע: מאחורי להתאגרף עם פפראצי

 
מילה של נאור |
 

איך כתבתי את הפרק הכי מושקע שלנו בעונה הנוכחית, כיצד לוהק מוני לתפקיד של פימה המאמן האגדי, וגם - כמה ריצות, קפיצות ואימוני אגרוף הייתי צריך לעשות לקראת הקרב. הפוסט של הפרק "להתאגרף עם פפראצי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

לפני כשנתיים הייתי בפרשת דרכים לא פשוטה בקריירה. היו לי כבר את שלוש עשרה הפרקים של העונה השלישית של החברים של נאור, אבל גם התחלתי לכתוב סדרת אקשן בלשית חדשה שמאוד האמנתי בה. באותה תקופה ערוץ 10 היה בהפגנות בהן נלחם על קיומו והיה חשש כבד שאולי לא יהיה בכלל ערוץ 10 וכל ההפקות נכנסו להקפאה, ביניהן גם הסדרה שלנו.

 

כבר התחלתי לגבש לעצמי החלטה שאני עובר לפרוייקט הבא ואולי אוותר כבר על העונה השלישית. היה זה באחד מהימים של אמצע השבוע, וראיתי את מוני מושונוב עושה ג'וגינג ברחוב קינג ג'ורג' עם מכנסיים קצרים וגופיה של אליצור חולון. הוא ראה אותי, עצר והתחיל לדבר איתי על הסדרה ועל זה שהוא מאוד אוהב אותה.

 

 
התלהב מהרעיון של מאמן רוסי. מושונוב
 התלהב מהרעיון של מאמן רוסי. מושונוב 
 צילום: מתוך התוכנית 
 

אמרתי לו שיש לי רעיון לאיזה פרק איגרוף בו איזה פאפרצי עושה לי חיים קשים בגלל איזו בחורה שאני יוצא איתה ואני מזמין אותו לקרב איגרוף. שאלתי אותו אם הוא יהיה מעוניין לשחק בפרק. מוני הביט בי ושאל "את מי אתה רוצה שאני אשחק? את הפאפרצי?" ואני אמרתי לו "מה פתאום, את מאמן האיגרוף" וסיפרתי לו על דמותו של פימה. איך שמוני שמע את זה הוא אמר "אהה מאמן איגרוף רוסי זה טוב" והתחיל לעשות תנועות של איגרוף עם דיבור במבטא רוסי. "אחת שתיים שלוש יותר חזק דה". אני חייכתי לעצמי והבנתי שאני עוזב הכל וחוזר הביתה לכתוב את פרק הזה. שלושה ימים הסתגרתי בבית וכשסיימתי את הפרק הבנתי שאני כנראה ממשיך לעונה שלישית של החברים.

 

הדמות של פימה

דמותו של פימה מבוססת על דמות אגדית מעולם האיגרוף בארץ. פימה לימפנוביץ' היה מאמן על שהכשיר ואימן הרבה מאוד מתאגרפים באולם מכבי הישן. יש לי הרבה חברים מתחום האיגרוף ושמעתי לא מעט סיפורים על אותו פימה אגדי, ככה שחומר על הדמות שכתבתי היה לי. כשמוני קרא את התסריט הוא הביע נכונות להשתתף בפרק אבל היה לו תנאי - הוא רצה שאוסיף עוד סצנה שחסרה לו במבנה העלילה. הוא טען שהוא מאוד אוהב את התסריט ואת המנוע הסיפורי שלו אבל חסר לו משהו על פימה, חסר לו משהו ביחסים בינו לביני.

 

הסכמתי עם מוני ואמרתי לו שגם אני הרגשתי את זה והלכתי שוב ללפ טופ וכתבתי את הסצנה שבעיני היא הכי טובה ועוצמתית בכל עונות הסדרה. אני מדבר על הסצנה שבה אני בא לפימה למכון אחרי שהוא גמר את היום, הוא מזמין אותי לכוסית וודקה ושואל אותי מה הדבר הכי חשוב בחיים? או כפי שהיא מכונה על ידנו בחדר עריכה "נאום החופש  של פימה". בסצנה זו בצילומים הרגשתי שמוני גילה את דמותו של פימה וצמרמורת אחזה בכל אנשי הסט אחרי שמוני סיים עוד טייק .

 

בכלל, מוני מושונוב הדהים את כולנו ברעב הפנימי שבוער בו גם לאחר שעשה והשיג כל כך הרבה דברים בקריירה. אין תענוג יותר גדול מלראות את מוני עובד על הסט, לא נח לשנייה, מתעניין, שואל לומד כל הזמן ולא מפחד לנסות ולהתנסות. מלך אמיתי מוני.

 
שועל קרבות ותיק. פריינטה
 שועל קרבות ותיק. פריינטה 
 צילום: מתוך החברים של נאור 3 
 

 

בוכריס - הפפראצי

מי שנבחר לגלם את צחי בוכריס הוא עידו פריינטה, שכל מי שמכיר את אומניות הלחימה בארץ מכיר אותו היטב. עידו הוא אלוף ישראל בmma-, לוחם בקנה מידה בן לאומי. ראיתי אותו כמה פעמים מתראיין בערוצי הספורט והרושם שהוא השאיר עליי תמיד היה גדול. הוא גם חבר קרוב של מאמן האיגרוף שלי מושיק קידר, ומיד החלטתי ללהקו לתפקיד הפאפרצי.

 

לתפקיד הבחורה היה חשוב לי ללהק מישהי ממש מיוחדת שתהיי תחושה אצל הקהל של הבנה והזדהות למה אני יוצא למאבק כזה בשבילה. הגעתי למסקנה שרומי אבולעפיה תהיה האחת והיא הייתה מדהימה בפרק. היה לי גם ממש כיף  לעבוד איתה כפרטנרית וכאחת שמביימת ועורכת בעצמה זכיתי ממנה לטיפים לא רעים בכלל.

 

איך התכוננתי לקרב האגרוף

האתגר בלצלם פרק כזה הוא גדול מאוד. קודם כל הוא יקר בהרבה מפרק רגיל והוא דורש "פיק" מאוד גדול של קרב איגרוף שאסור שיאכזב את הקהל. זאת גם הסיבה שרציתי ללהק מתאגרף ולוחם מקצוען ברמה של עידו פריינטה לתפקיד הפאפרצי. היה חשוב לי שהקרב יראה טוב. אני אישית רץ כל יום 12 ק"מ וידעתי שאהיה מוכן פיזית לקרב. הבעיה שהייתה יותר גדולה זה איך להיות בכושר בתקופה של הצילומים. זו סדרה שאני מביים ומשחק בה. ימי צילום בשני ה"כובעים" אלו הם דבר מתיש מאין כמוהו, ותמיד בתקופות האלה אני לא מוצא זמן לריצה חוץ מסופי שבוע. זוהי גם סדרה ולא סרט קולונוע שאתה מתכונן אליו, יש עוד 17 פרקים חוץ מהפרק הזה והבנתי שכדי להישאר בכושר הזה אני אצטרך להפריד את ימי האיגרוף מהצילומים לפחות באיזה חודש לאחר סיום הצילומים ושבמהלך הצילומים אצטרך לרוץ גם אחרי ימי צילום כדי לא לאבד את הכושר שלי.

 

 
 
קצב אימונים מטורף לקראת הקרב
 קצב אימונים מטורף לקראת הקרב 
 צילום: מתוך החברים של נאור 3 
 

 

זה באמת מה שעשיתי. הייתי חוזר מימי הצילום ומיד יוצא לריצה של בין 12 ל-15 ק"מ, כשפעם בשבוע אני גם רץ ריצת "אינטרוולים" בה אני רץ 10 ק"מ בשיא המהירות שלי. במקביל חזרתי לאימוני איגרוף אצל חבר קרוב (מושיק קידר) והתקנתי שק מיוחד בביתי כדי שאוכל להתאגרף בסופי שבוע. לאחר סיום הצילומים היה לי חודש וחצי להתכונן ליומיים של צילומי קרב האיגרוף ואז הגברתי את קצב האימונים שכללו לפחות חמש פעמים בשבוע ריצות של 20 ק"מ והמון קפיצות בחבל וחדר כושר.

 

הומאז' לרוקי 4

היומיים בהם צילמנו את קרב האיגרוף היו היומיים הכי מאתגרים בכל תקופת הצילומים. למזלי היה לי את עידו פריינטה איתי בזירה והוא היה פרטנר מדהים גם בקרב וגם בתהליך. ביומיים האלה, שאותם צילמנו באולפן הכי גדול בנווה אילן, התאגרפנו איזה 7 שעות כל יום בכל זווית אפשרית כששלוש מצלמות מכסות אותנו מכל כיוון, והאדרנלין ביומיים האלה היה עצום. בסיום הצילומים ביקשתי להוסיף עוד יום צילום אחד עם מוני מושונוב כי הרגשתי שחשוב שהקליפ המסיים לפני הקרב יהיה ממש מוקפד ומושקע. יצאנו להשלמות עם מוני וסיימנו את צילומי הפרק כשאין איבר בגוף שלא כואב לי. ההשראה לכוריאוגרפיה של קרב האיגרוף נלקחה דווקא מהסרט רוקי 4, בו יש את אחד הקרבות הכי יפים שצולמו אי פעם בסרטי איגרוף. בסרט זה ישנן גם שתי נעימות פחות מוכרות לקהל הרחב מסרטי רוקי, והן אלו שנבחרו להוביל את המוזיקה גם של הקרב וגם של קליפ האימונים המסכם . ממליץ לכל אדם שרץ עם האייפוד להוריד את הנעימות האלו. תאמינו לי אפשר לרוץ איתן שנה בלי שיימאס.

 

שתמיד יהיה לכם ת'חופש לבחור לעשות את מה שאתם אוהבים!

נאור

 
 

להתאגרף עם פפראצי - הפרק המלא

 

לפספוסים הגדולים של הפרק 

 

מיהו פימה ליפמנוביץ האמיתי?

 

עידו פריינטה (הפפראצי) בקרב במציאות

 

הפרקים המלאים של החברים של נאור לצפייה ישירה בנענע10

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by